تحلیل نهاد نماینده حقوقی و تفاوت های آن با وکیل

نهاد حقوقی نمایندگی، امروزه یکی از رایج‌ترین نهادهای حقوقی است که استفاده از آن با توسعه ارتباطات و گسترش دامنه روابط اعتباری در جوامع و نیز انجام اعمال حقوقی متعدد بیش از پیش، توسعه یافته است


مشخصات فایل

تعداد صفحات 51
حجم 0 کیلوبایت
فرمت فایل اصلی docx
دسته بندی فقه و حقوق اسلامی


توضیحات کامل

تحلیل نهاد نماینده حقوقی و تفاوت های آن با وکیل

 

نهاد حقوقی نمایندگی، امروزه یکی از رایج‌ترین نهادهای حقوقی است که استفاده از آن با توسعه ارتباطات و گسترش دامنه روابط اعتباری در جوامع و نیز انجام اعمال حقوقی متعدد بیش از پیش، توسعه یافته است.

 نمایندگی رابطه‌ای حقوقی است که به‌موجب آن اشخاص اختیار انجام اعمال حقوقی و در مواردی اعمال مادی را به‌نام و به‌حساب دیگری (شخص اصیل) می‌یابند و آثار این اعمال مستقیماً متوجه خود اصیل می‌شود. بدین‌ترتیب امروزه اشخاص قادرند با استفاده از این نهاد حقوقی همزمان در چندین مکان دور از هم با دیگران ارتباط حقوقی برقرار نمایند و اعمال و اقدامات خود را توسط نمایندگان انجام دهند.

نمایندگی حقوقی در کنار عقد وکالت، دو نهاد مهم و پرکاربرد در عرصه حقوق می باشند که عموم مردم برای استفاده از وجود فیزیکی، ماهیتی و یا مهارتی اشخاص دیگر می توانند از آن ها بهره ببرند.

در کتابها و جزوات آئین دادرسی مدنی به مسئله تفاوتهای وکالت و نمایندگی پرداخته نشده است . به همین دلیل این موضوع کمتر مورد توجه کارشناسان حقوقی و قضات دادگاهها و سایر مراجع مربوط قرار گرفته است . در حالی که توجه به این تفاوتها ، گاهی اساسی و واجد آثار حقوقی بسیاری است. پژوهش حاضر درصدد است ضمن بررسی به ماهیت و ابعاد اصلی نهاد نمایندگی، تفاوت های آن را با وکالت مورد اشاره قرار دهد.

 

فهرست مطالب

مقدمه  3

تعریف نمایندگی حقوقی  4

عناصر نمایندگی حقوقی  6

انواع نمایندگی حقوقی  8

انقضای نمایندگی حقوقی  12

جایگاه نهاد نمایندگی در فقه اسلامی  .14

نمایندگی حقوقی در نظام های حقوقی جهان  .16

مفهوم تجاری نماینده حقوقی  19

نمایندگی حقوقی بانک ها و شرکت های دولتی  .24

مبانی افتراق عقد وکالت با نهاد نمایندگی  .29

جمع بندی و نتیجه گیری  .43

فهرست منابع و مآخذ  47


توضیحات بیشتر و دانلودصدور پیش فاکتور، پرداخت آنلاین و دانلود


مشخصات

  • دانلود + ادامه مطلب (منبع اصلی)
  • کلمات کلیدی: حقوقی ,نهاد ,نمایندگی ,اعمال ,حقوقی  ,انجام ,نمایندگی حقوقی  ,انجام اعمال ,اعمال حقوقی ,تحلیل نهاد ,نمایندگی حقوقی ,نهاد نماینده حقوقی ,انجام ا?
  • در صورتی که این صفحه دارای محتوای مجرمانه است یا درخواست حذف آن را دارید لطفا گزارشدهید.

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین ارسال ها

عکس آقای خامنه ای

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

دانلود آهنگ - متن آهنگ گردابها ، امواج دریاها یادگاری که در این گنبد ِ دوّار بماند ویزای توریستی کانادا و اخذ ویزای شینگن " سوته دلان " وبلاگ زودها Life is constantly hone دانلود رمان